WhatsApp Sipariş Hattı
Yönetim'den Mesaj

2010 yılında medikal sektöründe tanınmış ve bu alanda kapsamlı tecrübeye sahip profesyoneller tarafından kurulmuştur. Demersan Biyoteknolojinin ana amacı pazarı, AR-GE çalışmaları doğrultusunda biyoteknolojik ürünler geliştirerek etkilemek ve bu son teknoloji ürünleri Türkiye ve dünya pazarında piyasaya sürmektir.

Demersan üroloji alanında medikal ürünler üretmektedir. Hidrofilik Üriner Kateter ürün çeşitlerimiz GoldCath (Yüzüklü), GoldCath Plus (Kılıflı); özellikle idrar yolu enfeksiyonlarını önlemeye yönelik olarak üretilmektedir ve idrar torbasıyla beraber kullanılabilen GoldCath Kit (İdrar Torbalı) içermektedir. AR-GE çalışmalarımız doğrultusunda yeni ürünlerimizi 2016 yılı içerisinde piyasaya sürmeyi planlıyoruz.

Kataterimiz tıbbi kullanıma uygun PVC’den üretilmektedir. Su temasıyla beraber (45 saniye sonra) ürünümüz kolaylıkla aktive olup, böylece idrar yolu’na giriş-çıkış işlemleri esnasında kaygan bir yüzey yaratarak, idrar yolu enfeksiyon riskini azaltmaktadır. Sterilizasyon işlemleri için etilen oksit gazı kullanılmaktadır.

Paketlememiz steril ve kolay açılabilen bir ambalaja sahiptir. Kataterimiz yuvarlatılmış uçlu olup, kateterimizin ucunda asimetrik iki yan drenaj deliği bulunmaktadır. Aynı zamanda antialerjik özelliğe sahiptir; yani sonda jelleştikten sonra şeffaflığını kaybetmez ve kullandıktan sonra mesane veya idrar yolunda jel kalıntıları bırakmaz. Ürünümüz ayrıca 93/42 EEC – CE, EN ISO 13485:2003, EN ISO 9001:2008 ve analiz sertifikalarıyla beraber güvenilirlik standartlarını da karşılamaktadır.

Demersan ürün geliştirme ve üretmenin sadece firma imkânları ile mümkün olamayacağının bilincinde olduğundan Sanayi-Üniversite iş birliğinin önemine her zaman inanmıştır. Hazırladığı projeleri Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBÜTAK’ tan) ile yürütmüş olup, başarılı ile tamamlanan projeler firmanın AR-GE çalışmaları ile tescil edilmiştir.

Firmamız verimliliğini ve gelişimini, insan sağlığına gösterdiği öncelikten vazgeçmeyerek, yasalar ve etik kurallar çerçevesinde kendisini sürekli güncelleyerek ve çalışanlarının da üyesi olmaktan gurur duyacağı bir çalışma ortamı yaratarak gerçekleştirmektedir.

Firmamız kurulduğundan beri iç pazara odaklanmıştır ve mevcut durumda iç Pazar ihtiyacının 40%’ını karşılamaktadır. Fakat ürünlerimize ve kalite standartlarımıza olan güvenimiz doğrultusunda bu seneden itibaren asıl hedefimiz; ürünlerimizle beraber ülkemizi dış pazarlarda temsil etmektir.